e
sv

Akbank ATM’lerinin görsel ve deneyim tasarımını yeniledi

581 Okunma — 03 Temmuz 2021 20:15
avatar

Atakan ÖZBAY

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Akbank, yenilediği mobil uygulaması Akbank Mobil’den sonra Akbank ATM’lerinin de görsel ve deneyim tasarımını değiştirdi. Akbank ATM’leri sadece fiziksel tasarımlarıyla değil, müşterilere özel sunulan kişiselleştirilmiş para çekme, para çekiminde banknot seçimi, geliştirilmiş ‘keşfet’ menüsü gibi yeni özellikleri ile de deneyimde fark yaratmaya devam ediyor.

Akbank Strateji, Dijital Bankacılık ve Ödeme Sistemleri Genel Müdür Yardımcısı Burcu Civelek Yüce yenilenen ATM’lerle ilgili şöyle konuştu:

“Müşterilerimiz ATM’lerde işlemlerini hızlı ve pratik bir şekilde bitirmek istiyor. Biz de her zaman olduğu gibi müşteri ihtiyacını odağımıza alarak

, ‘Mobil gibi ATM’ dediğimiz yeni ATM’lerimizi hayata geçirdik. Yeni ATM’lerimizde müşteri deneyimini Akbank Mobil’e benzer tasarladık ve tüm kanallarımızda bütünsel bir müşteri deneyimi yarattık. ATM’lerimiz için en kritik fonksiyonlar olan para çekme, para yatırma ve kredi kartı borç ödemede iyileştirme ve yeni akışlarla birlikte deneyimde mükemmellik hedefi ile ilerledik. Yeni ATM ekranları ile hayatımıza farklı özellikler de girdi. Örneğin, kişiselleştirilmiş sık çekilen tutarlar ana sayfada görünüyor ve müşterilerimiz bunlardan birine tıklayarak hızlıca para çekebiliyor. Para çekerken müşterilerimiz diledikleri banknotları seçebiliyor

, QR kod ile para yatırabiliyorlar. Para transferi ve ödeme yaparken öncelikli kayıtlara ve sık yapılan işlemlere erişebiliyorlar. İşlemleri için aradıkları özel fonksiyonlara ise ‘Keşfet’ menüsü altından hemen ulaşabiliyorlar. Yeniliklerimiz ile müşterilerimizin finansal hizmetlerde yaşadıkları deneyimi iyileştirmeye devam ediyoruz.”

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Akbank ATM’lerinin görsel ve deneyim tasarımını yeniledi

İlginizi Çekebilir
Dijital Dönüşüm Nedir?