Android’in Babasından Efsane Akıllı Telefon Geliyor

Teknoloji Bilge Doktor 791 Görüntüleme
sponsorlu reklam

Elimizden düşüremediğimiz o akıl küpü, vazgeçilmezimiz akıllı telefonlarımızın babası Essential şirketi Twitter hesabından yeni akıllı telefon tarihi duyurdu.

Android’in büyük kurucu ortaklarından Andy Rubin, şirketi adına ilk telefonunu duyurmak için Twitter hesabından takipçilerini merak altında bıraktı.

Essential Twitter hesabı üzerinden “Merhaba, bizim Twitter sayfasına hoş geldiniz. Size 30 Mayıs’da büyük bir şey duyuracağımızı bildirmek için buradayız! Bizi izlemeye devam edin…” yazarak sürpriz fitilini ateşledi.

Mart ayı sonlarına doğru Rubin, yepyeni cihazının çerçevesiz ve kıvrımlı köşeleri olarak tasarımı olan bir ekrana sahip olacağını paylaştığı resimlerle göstermişti. Öncesinde ise cihazın metal yanları ve seramik arka panel özelliklerinin olduğunu Ocak ayında zaten bildirmişti.

Gel gelelim akıllara takılan soruya.. Essential akıllı telefonun özelliklerinde mıknatıslar ve tescilli bir manyetik konnektör kullanan Motorola firması tarafından uygulanılan modüler bir temaya benzerliğinin de olabileceği söylentiler arasında yer alıyor.

Bence bir kullanıcı için en önemli şeylerden biri şarj ve telefonun kullanım kolaylığıdır. Biz insanoğlu teferruatı değil, fiyatının düşüklüğüne ve telefonun görünümüne dikkat ederiz. Hislerinize tercüman olduğumu bilerek bu cümleleri de yazıma ilave olarak ekleme gereği duydum. Duyurusunu yaptığı akıllı telefonu bir kaç gün içerisinde açıklayacak. Android’in Kurucusunu (Babası) merak içerisinde gerçekten dediği özelliklere sahip olacak mı olmayacak mı düşünceler arasında yerini koruyor.

Unutmamak gerekir ki, 30 Mayıs’ta yapılacak duyuru da Essential’ın üzerinde çalıştığı tek ürün akıllı telefon olmayabileceği gibi farklı konseptlerde bir şeyler de ortaya çıkarabilir.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bilge Doktor {Bilge Doktor}

“Android’in Babasından Efsane Akıllı Telefon Geliyor” üzerine 1 yorum

  1. MSNV Tasarım dedi ki:

    S8 benzeri birşey olacak kesin..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir