e
sv

Android’in Yeni Gözdesi “Oppo” Telefonlar (İnceleme)

458 Okunma — 04 Haziran 2021 11:22
avatar

BilgeDoktor

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Akıllı telefon denilince bizlerin aklına klasik olarak gelenlerin haricinde telefon üretici merkez noktası Çin olan “Oppo” telefonunu incelemeye alıyoruz. İşte Oppo’nun tarihçesi..

Çin’in en önemli teknoloji markalarından biri olan OPPO

, 2004 yılında kuruldu. Kurulduğu ilk yıllarda MP3 çalar, Medya oynatıcı, LCD TV ve DVD/Blu-Ray gibi ürünlere odaklanan markanın kökenine baktığımızda ise karşımıza BBK (BBK Electronic Corporation) elektronik çıkıyor. BBK’nın kurucusu Duan Yongping, cep telefonunun özellikleri dolayısı ile ayrı bir şirket olması gerektiğini düşündüğünden OPPO’yu kurma kararı verdi.

Bunu kurma sebebi ise Oppo adıyla akıllı telefon sektöründeki hedefine ulaşabileceğini düşünmesiydi. Günümüzde telafuzu kolay bir isim olmasını isteyen Çin telefon üretici firma, çok uluslu bir firma olduğundan Oppo adının herhangi bir olumsuz anlam taşımadığı araştırılıp onaylandı. BBK bünyesinde sadece Oppo tek değil. Aynı zamanda Vivo, Realme ve OnePlus markalarının da yer aldığını belirtelim.

Gel gelelim tarihçesini bir kenara bırakalım. Şahsen ben Xiaomi kullanıcısıyım. Oppo’yu kullanan çevrem kamera kalitesini abarttıkça abartıyor. Bende bu konuda bir yazı ile sayfamı taçlandırmak istiyorum 🙂 Oppo telefonların teknik özelliklerine gelin ufak bir göz atalım.

Kamera: 4K kalitesinde fotoğraf ve videolar çekebiliyor. Yakınlaştırma “Zoom” yönünde görüntü bozukluğu yaşatmıyor. Odaklanma yönünden diğer firmalara nazaran kalitesini ortaya koyuyor. Yüz algılama ve tanıma özelliğini iyi kullanıyor. Fotoğraf çekerken size odaklanması bence en güzeli fotoğrafı paylaşmanız için bir sıfır (1-0) önde kılıyor.

Hafıza ve Batarja: Telefon konusunda şanslı ve bilgili olmanız telefonunuzun ömrünü en az 1 yıl daha götürür. Tabi bir kısım şarj konusunda sıkıntı yaşadığını söylüyor. Telefonun resim kalitesini göz önüne alırsak şarj gücü ve telefon hafızasını kullanıcının kullanımına bağlı olduğunu belirtmekte fayda var. Fotoğraf delisiyseniz birkaç tane SD kart şart sizlere 🙂

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Android’in Yeni Gözdesi “Oppo” Telefonlar (İnceleme)

İlginizi Çekebilir
Dijital Dönüşüm Nedir?