e
sv

Disney+ Türkiye’de Yayın Tarihi ve Fiyatı Belli Oldu

239 Okunma — 29 Mart 2022 16:56
avatar

yagiztemelatan

 • e 1

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Netflix, Amazon Prime dan sonra global internet platfotmu Disney+ Türkiye’ye internet üzerinden yayınına başlıyor

Sinema sektörünün devlerinden olan  The Walt Disney Company gün geçtikten gelişmeye devam ediyor. Son yıllarda internet platformunda elde edilen büyük gelirle birlikte sinema sektörünün beyaz perdeden internete evrilmesi  yeni pazarlar doğuruyor.  The Walt Disney Company şirketi de Disney+ platformunu kurarak Netflix, Amazon Prime, Hbo Max gibi sektörün önemli oyuncuları arasında yer ediniyor. Disney+ yeni ülkelerde yayınlara başlayarak pazar payını genişletiyor. Yapılan son açıklamalarda yeni ülkeler arasında Türkiye’de yer alıyor.

Disney+ Türkiye Yayın Tarihi ve Fiyatı

Yayınlanan basın bülteninde  Disney+ Türkiye yayınlarına 14 Haziran 2022 tarihinde tarihinde erişime açılacağını açıklıyor. Fiyatları ise abonelik kısmında aylık ve yıllık paket seçenekleri bulunuyor.

Aylık fiyatlandırma ücreti 34

buyantibiotics24.net

,99 ₺ ( 12 Ay 419,88 ₺ )

Yıllık fiyatlandırma ücreti ise 349,90 ₺ ( Aylık 29,15 ₺ )

28.03.22 tarihli Dolar ve Euro bazında aylık  2,35$ ve 2,13€’a denk gelmekte. Amerika ve Avrupa pazarına göre oldukça uygun fiyatlandırma yapıldığını görebilmekteyiz.

Disney+ İçeriklerinde Neler Var

Disney+ platformunda Disney yapımları, Pixar Animation Studios yapımları, Marvel yapımları, National Geographic belgeselleri ve kanalları, 20th Century Studios yapımları, Fx yapımları yer alıyor. Disney+ ülkemizde yayın hayatına başlamadan önce 100 den fazla içeriğe Türkçe dublaj ve altyazı eklemesini yaptı.

Ayrıca Disney+  Engin Akyürek’in başrolünde bulunduğu kaçış adında yerli dizinin de çekimleri tamamlandı. Geçen aylarda çıkan Şahan Gökbahar’ın Recep İvedik serisi için Disney+ ile anlaştığı haberi çıkmıştı. Şuan da Netflix’ten Şahan Gökbahar’ın filmleri teker teker platformdan ayrılıyor ve Şahan Gökbahar Recep İvedik 7’nin senaryosunu yazmaya başladığı açıkladı. Disney+ Türkiye pazarına yeni içerikler ve yerel içerik eklemeye devam edecek.

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Disney+ Türkiye’de Yayın Tarihi ve Fiyatı Belli Oldu

İlginizi Çekebilir
Dijital Dönüşüm Nedir?