Dünya Devleri Samsung ve Facebook’tan Sanal Gerçeklik Ortaklığı

Teknoloji Bilge Doktor 574 Görüntüleme
sponsorlu reklam

Dünyaca ünlü marka olan, Samsung ve Facebook sanal gerçeklik teknolojisi için işbirliğine giriyor.

Facebook’un kurucusu ve sahibi Mark Zuckerberg sanal gerçeklik teknolojisinin sosyal ağlarda ve cep telefonlarında yaygın hale getirmek için Samsung ile el sıkıştığını söyledi. Mark abimizin yaptığı açıklama da: “Biliyorsunuz bilgisayarları programlamayı öğrenmeye 11 yaşımdayken başladım ve ortaokuldayken matematik dersinde oturup, defterime kodlar yazdığımı çünkü yanımda bilgisayarım yoktu. İki boyutlu internet sitelerinde gezinmek yerine kendinizi tamamen başka bir yere götürebileceğiniz ve gerçekten orada olduğunuzu hissedeceğiniz bir dünyanın skeçlerini çizdiğimi hala hatırlarım. O günden beri sanal gerçeklikle ilgileniyorum ve bu deneyimi sunabileceğim günün gelmesi bekliyordum. Şimdi bugün Samsung ve Facebook arasındaki bu ortaklık sayesinde bu artık mümkün ve o gün geldi.

Samsung, Gear isimli tanıttığı sanal gerçeklik sisteminde 360 derece kamera ve sanal gerçeklik gözlüklerinden oluşuyor. Samsung’un bu yeni teknolojisi ile Facebook kullanıcılarına sanal gerçeklik deneyimini tattırmak istemiş. Diğer bir konuşmasında Zuckerberg: “Bu yüzden geçtiğimiz yıl boyunca Facebook’u 360 videoları için en iyi platform haline getirmek amacıyla çalıştık ve çevrim içi olduğunuzda görebileceğiniz en ilgi çekici içerik videolar. Facebook’ta her gün 100 milyon saatten fazla video içerik izleniyor. Ancak 360 videoları daha da sürükleyici çünkü sadece pasif olarak izlemiyorsunuz, orada olduğunuzu hissediyorsunuz, aslında Tahiti’de sörf yapıyorsunuz ya da Mars’ın yüzeyini keşfediyorsunuz.

Önde gelen Dünyaca ünlü teknoloji şirketlerinin olduğu ve yeni teknolojilerini tanıttığı Fuar Mobil Dünya Kongresi, Bugün (25 Şubat) teknoloji severler ve takip edenler için son gün..

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bilge Doktor {Bilge Doktor}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir