e
sv

Eğer Telefonunuzda Yüklüyse Hemen Kaldırın: 6 ‘Sahte’ Android Uygulama!

488 Okunma — 04 Haziran 2021 17:56
avatar

BilgeDoktor

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 1

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Dünya siber yazılım anlamında önde gelen BitDefender firması, Google Play Market uygulamalarından taklit edilip kullanıcı bilgilerine sızan kötü amaçlı 6 uygulamayı açıkladı.

Teknoloji hayatımızın bir çok yerinde kullanıyoruz. Her gün farklı uygulamalar yükleyip kaldırdığımız akıllı cihazlarımızda “kullanıcı bilgilerimizin güvenliği” ne kadar sağlıklı bunu bilemiyoruz. Kimlik bilgilerimiz

, kredi kartlarımız ve daha sayabileceğimiz bir sürü veriye sadece uygulamayı kullanmak pahasına her koşulu kabul ettiğimiz uygulamaların bu verilere kolaylıkla erişebildiğini hepimiz biliyoruz.

App Store veya Google Play Store’da gezinirken, birçok uygulamayı kullanmak için şartları okumadan yüklüyoruz. Peki bu uygulamalar ne kadar güvenli, uygulama mağazalarına güvenmeli miyiz? Akıllara takılan bir sürü soruyla karşı karşıya kalıyoruz. Gelin sizlerle o 6 uygulamanın ne olduğuna bakalım. Ayırt bile edemeyeceğimiz halleri:

 

Siber güvenlik şirketi BitDefender, Google Play Store’de geniş çaplı bir araştırma yaparak Android telefonlarla kesinlikle bulunmaması gereken uygulamaları tespit etti. Bir uygulama yüklerken araştırmadan direkt telefonumuza yükleme yapmayalım. Uygulamanın izinlerini kontrol etmeden onay vermemeye özen gösterelim.

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Eğer Telefonunuzda Yüklüyse Hemen Kaldırın: 6 ‘Sahte’ Android Uygulama!

İlginizi Çekebilir
Dijital Dönüşüm Nedir?