Ellerden Düşmeyen Oyuncak: Stres Çarkını İnceliyorum

Genel / Blog Bilge Doktor 805 Görüntüleme
sponsorlu reklam

Son zamanlarda genellikle çocukların ellerinden düşmeyen stres çarkları bağımlılık yapıyor ve dikkat dağınıklığına yol açıyor.

Çok kısa bir sürede (bence saçma bir şekilde) popülerlik kazanan stres çarkları, akım gibi çok hızlı bir şekilde yayıldı. İlk olarak Youtube kanallarında izlenimim oldu. Hadi bu oyuncağın nasıl bulunduğuna ve mucidine ufak bir göz atalım.

ABD Florida’da yaşayan 62 yaşındaki Catherine HETTINGER, mucidi olduğu stres çarklarının milyonlarca satılmasından çok hoşnut fakat..

Stres çarkından HETTINGER’in para kazanamadığını biliyor muydunuz?

Catherine hanım oyuncağının patentini 2005’e kadar tutabilmiş. Yaklaşık 1500 liraya takabül(yakın) edilen ücreti ödeyememiş. Bu sebeple milyonların ellerinde hatta çocuğunuzun ve aile büyüklerimizin dahi elinde bulunan oyuncağından maalesef para kazanamıyor.

Ülkemizde satışı devam ederken; ABD’nin bazı eyaletlerinde, İngiltere ve Birleşik Arap Emirlikleri’nde satışı yasaklandı.

Uzmanların stres çarkının stres azaltmasından daha çok, tesbih gibi bağımlılık yaptığını ve elinde sürekli bir şey olmasına ihtiyaç duymayı sağladığı görülüyor.

 

Sözlerimi sonlandırmaya gelecek olursam, stres çarkının size küçük kaslarının gelişiminde başka hiçbir yararı yoktur.

Bu oyuncağa bağlı bir okurum isen hayatından en kısa sürede çıkarmalısın..

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bilge Doktor {Bilge Doktor}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir