e
sv

Eski Google yöneticisi Sridhar Ramaswamy’den Anti-Google arama motoru

508 Okunma — 03 Temmuz 2021 10:00
avatar

Atakan ÖZBAY

 • e 1

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Sridhar Ramaswamy, şirketten ayrıldıktan sonra kullanıcıları merkezine alan ve ücretli üyelik sunan Neeva sitesini duyurdu.

Eski google çalışanı ve yöneticisi Sridhar Ramaswamy google’ dan ayrıldıktan sonra kullanıcıları merkezine aldığı bir arama motoru sitesi olan neeva’ yı kurmuştu ve bugün neeva’nın aktif olduğu duyuruldu. CEO Sridhar Ramaswamy neeva’yı üyelik ücretli bir anti google arama motoru olarak duyuruyor. Neeva’nın yönetim kadrosunda eski google yöneticileri olan Vivek Raghunathan, Margo Georgiadis, Bill Coughran gibi isimler yer alıyor.

 

GOOGLE REKLAM VERENLERE ÖNCELİK TANIYOR

Neeva CEO’ su yeni arama motoru olan şirketlerini anlatırken Google’ ın dev bir pazar lideri olduğunu

http://www.bleier-online.de/blogs/ohne/tuotekategoria/suun-sieni-infektio/index.html

, bugün ki 1.67 trilyon dolar değerlemesine rağmen yetinmediğini ve halen Google’ ın temelinde kullanıcıların değil reklam veren şirketlerin olduğunu belirtiyor. Bu durumun kullanıcı için sadece yönlendirilmek ve kontrol edilmek olduğunu asıl merkezde olması gereken kullanıcıların ikinci planda olması anlamına geldiğini söylüyor. Yani Google’ın size yardım etmekten çok reklam verenlere yardım ettiğinden bahsediyor.

 

%100 REKLAMSIZ

Bir Anti-google şirketi olarak duyurulan neeva ise bunun tam tersi olarak merkezine kullanıcıları alıyor. %100 reklamsız ve yönlendirmesiz gerçek sonuçlara ulaşmanız için tasarlanmış ancak bir üyelik ücreti ödemeniz gerekiyor. Şirket bu şekilde reklam veren şirketlere değil üyelik ücretini ödeyen kullanıcılara hizmet vermeyi amaçlamış.

 

Neeva verilerinizi gizli tutarak sizin web mahremiyetinize saygı duyuyor. Pazarda şu anda da birden fazla, kullanıcıları takip etmeyen arama motoru bulunuyor. Bu gibi arama motorları her hafta sizi izleyen 1000’den fazla çerezi engellemenize olanak tanıyor.

Neeva henüz Türkiye’de hizmete sunulmadı. Aktif olduğu ülkelerde ise ilk üç ay ücretsiz üyelik şansı sunuluyor. Neeva yöneticileri kullanıcıların üç ay sonrasında da memnun kalıp üyeliklerini devam ettireceklerini düşünüyor.

 

Buy Nolvadex UK

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Eski Google yöneticisi Sridhar Ramaswamy’den Anti-Google arama motoru

İlginizi Çekebilir
Dijital Dönüşüm Nedir?