Facebook Beğeni Butonunda Yenilik !

Sosyal Medya Bilge Doktor 1.590 Görüntüleme
sponsorlu reklam

Sosyal Medyanın Dünya Devi Facebook, beğeni butonunu çok amaçlı hale getirdi. En nihayetinde tüm kullanıcılara sunuldu. Gözümüze takılan ve çoğu kişinin “beğenmeme” butonu açıklandığı gibi ‘Facebook Reactions’ emojileri arasında yok..

Bazı Facebook kullanıcılarının sadece ‘Beğen‘ butonu olmasından yakınıyordu. Ama artık yepyeni emojiler ile ifadeler daha net olacaktır. Yeni emojiler neler, anlamı ne açıklayalım. Gülme, sevgi, üzüntü, şaşırma ve kızgınlığı ifadeleyen emojiler ve anlamları ile sırasıyla böyle.. İlk olarak İspanyave İrlanda‘da denemeye alınan bu emoji özellikleri bugün an itibariyle kullanıcılarına açıldı.

Facebook’tan yapılan açıklamaya göre ise emoji ifadelerinin çizilmesi konusunda sosyologlardan yardım alındığı belirtildi. Bazı durumlarda ‘Beğen‘ butonunun uygunsuz anlama düşmesi hoş bir şey değil tabi kide. Kolu kırık bir arkadaşınız ‘Hastanedeyim’ diye mesaj attı ve altına ‘Şu kişi fotoğrafınızı beğendi’ 🙂 Kötü bir durumdan kurtaran bu eklenti bu gibi küçük ama tatsız durumdan kurtarmış oluyor..

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bilge Doktor {Bilge Doktor}

“Facebook Beğeni Butonunda Yenilik !” üzerine 1 yorum

  1. TARIK KÖSTERELİ dedi ki:

    Güzel olmuş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir