Galaxy Note 8 Hakkında Bilmeniz Gereken Özellikler

Teknoloji Bilge Doktor 1.557 Görüntüleme
sponsorlu reklam

Samsung denilince akla kazınmış dillere pelesenk olmuş cümleler düşüyor gözlerimizin önüne..

Batarya sorunu, ince dokunmatik ekranı, donma ve bence bütün telefonlar içinde en önemlisi ısınma problemi telefon kullanıcılarının isyan ettiği ciddi sorunlardır. Peki sorunları bir kenara bırakalım. Çünkü ne yaparsak yapalım her zaman bir sorun ile karşılaşıyor çözüm yolu aramak durumunda kalıyoruz. Samsung, Galaxy serisinin istikrarlı bir şekilde devam ederken neleri değiştirmiş yeni neler eklemiş dilerseniz sırasıyla onlara göz atalım.

Galaxy Note 8 Hakkında Bilmeniz Gereken Özellikler - Çift Kamera

Çift Kamera Teknolojisi

Samsung bu zamana kadar hiçbir modelinde çift kamera teknolojisi kullanmadı. Sebebi bilinmez tabii ki ama Samsung Galaxy Note 8, ilk çift kameralı amiral gemisi olacağını sizlere söyleyebiliriz.

Dual kamera (Çift Arka Kamera) ne işe yarıyor?

Bir telefonda dual kamera olması durumu her kameranın farklı işlevleri yerine getiriyor olması anlamına geliyor. Bir kamera RGB sensörü ile donatılmışken, diğeri de siyah beyaz görüntülere odaklanıyor. Ancak bu lensler ayrı ayrı değil birlikte çalışıyorlar. RGB sensör ve siyah beyaz sensörün bir arada bulunmalarının sebebi farklı hassaslık oranlarındaki görüntüleri yakalayabilmek ve bunları bir fotoğraf üzerinde birleştirebilmek.

Çift kameralı ilk amiral gemisi Note 8 !

Performans

Bildiğiniz üzere telefonlardaki donma sorunu yüzünden aramalarda takılmasından tutun, önemli bir işlem yaparken aniden donup telefonu kapatıp yeniden açmanıza sebebiyet veren akıllı (!) telefonlarda bunlar maalesef yaşanmaktadır. Bu amiral gemisinde Qualcomm Snapdragon 835 ile Exynos 8895 yongaları kullanılacak. Genelde cihazlara verilen RAM’ler hep düşük olur fakat sistem belleğinin 6 GB RAM olması tahmin ediliyor.

Ekran Boyutu

Her geçen gün çıkan telefonların ebatları büyümekte veya genişlemektedir. Galaxy Note 7’ye göre daha uzun olması beklenen Galaxy Note 8, 9:18.5 ekran oranıyla 74.5 mm genişliğinde ve 162.5 mm uzunluğunda olacağı anlamına geliyor. Belki bir alt modelinin ekran oranlarını merak edenler için ufak bir bilgi verelim. Samsung Galaxy Note 7 ise 73.9 x 153.5 mm ölçülerindedir.

Ön Kamera

“Fotoğraf çekilmek” denilince bizim lügatımızda (kelime) öz çekim adı verilen selfie kamerasının 8 MP çözünürlüğü ve geniş açı lensiyle muhteşem görüntü kalitesine sahip olması gözleniyor. Dev ekran sayesinde fotoğraf çekmek-çekilmeyi sevenlerin fotoğraflara baktıkça bakası geleceğini düşünüyoruz.

Batarya

Her ne telefon olursa olsun ilk olarak baktığım en çok önem verdiğim kısım kaç mAh kapatasitesi olduğudur. Samsun Galaxy Note 8’de kullanılacak pil hacmi gördüğümde hiç şaşırtmadı. 3300 mAh kapasite olması bekleniyor. İyileştirmeler yapılmış 3300 mAh kime yetecek size soruyorum. Arkadaşım şuna koyun 4000-5000 mAh rahat rahat kullanalım niye can çekiştiriyorsunuz ki insanları şarj bitti mi bitecek mi diye…

Sizin de önemle üzerinde durduğunuz bir özellik varsa lütfen aşağıdaki yorumlardan ve (emoji) ifadelerden haberimizi nasıl buldunuz belirtirseniz seviniriz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bilge Doktor {Bilge Doktor}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir