Geçmişte Zamanımızı Çalan Oyunlar

Oyun Bilge Doktor 927 Görüntüleme
sponsorlu reklam

Vakitlerimizi öldürdüğümüz geçmişte oyun oynamak için gittiğimiz internet kafelerin dili olsa da konuşsa..

Paralarımızı biriktirip saatlerce oyun oynamak için arkadaşlarla birlikte verilen harçlıkları bilgisayar ve oyun konsollarında yerdik. Ne güzel günlerdi ya para bittikten sonra sokaklara dökülürdük. Futbol oynamaya çimenliklere veya top sahasına akın ederdik. Şimdi baktığında eskiden kalan çok az şey var. Bir araya gelebilmek güç, bir hayli zor artık.. Sormak lazım niye kimse birbirinin yüzüne bile bakmıyor? Cevabı baya açık aslında…

İster kilometrelerce uzakta ol istersen 5 metre yakında..

Konuya nereden geldik ya buraya 🙂 Zamanımızı yiyip bitiren oyunlar sanal dostluklar ve sahtekar insanlar görmeye bizi şahit etti. Kendimden yola çıkarak benim en çok vakit geçirdiğim oyunlar sırasıyla şöyle;

Metin2: Arkadaş tavsiyesi üzerine başladığım ve arada hala PvP’sini oynadığım MMORPG Rol yapma oyunudur. Sağlam bir çara sahipseniz güzel vakitler geçirebilirsiniz fakat günümüz nesilleri ağzı bozuk olduğundan ve bence en büyük problem Metin2 TR adabı bilmedikleri oyun bozmalarından belli ediyor.

CS 1.5-1.6 (Counter Strike): Şuan ki halini CS:GO (Counter Strike:Global Offensive) oynadığım bazen sinir katsayınızı tavan yapacak derecede iyi oynayanları olan bir silah oyunudur.

WWE (World Wrestling Entertainment): Çok öncelerden herkesin internet kafelere akın ettiği PlayStation‘larda oynadığımız ring-kafes dövüşü oyunudur. Geçenlerde kuzenimle bir kaç saat yad edelim dedik ve oynadık.

Tabii kide sadece benim oynadığım oyunları yazarak yazıyı tamamlamayacağım. Sizlerinde oynadığınız oyunlar gözlemlerimce birkaçı şöyle: PES 9-10 (Pro Evulation Soccer) dönemleri deli gibi turnuvalar yapılırdı, efsane günlerdi. GTA Vice City – San Andreas (Grand Theft Auto) ders çalışmak için kullanmadığımız defterlerin sayfalarını şifre yazmak için kullanan çocuklardık biz bir zamanlar..

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bilge Doktor {Bilge Doktor}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir