Geleceğinize Yönelik Planlarınız Var Mı?

Genel / Blog Bilge Doktor 524 Görüntüleme
sponsorlu reklam

Günler ardı sıra kesilmeden ilerliyor. İleriye dönük neler yapabileceğimizin planlarını günlere sığdırmakta zorlanabiliyoruz.

Yaş ilerledikçe geleceğe yönelik neler yapabileceğimin düşüncesiyle yaşam mücadelesi veriyorum. Planlarımın arasında sürekli olarak Bilişim/Teknoloji yönünde olduğunu tahmin etmek pek zor da değil. “Kafamda deli sorular” derler ya aynen öyle bir durumdayım. İnsanlar kendilerini her alanda iyi olduğunu iddia eder ama aslında sadece doğuştan ve merak ettikleri üzerinde deneyim sağladığını bu sayede profesyonellik duygusu sezerler.

Oysa ki her şeyi bilmek güzel olduğu gibi de kötü yanları da vardır. Mesela bilgisayarı çok iyi kullanıyorsunuzdur ama işini hallettirmek isteyen birinin size rica etmesi sonucunda bilgisayarda onun için vakit harcamanız örneğini verebiliriz. Tabii bu kötü olarak görmemek gerekir bu örneğe eksi (-) yönü dememiz daha doğru olur.

Geleceğinize dönük planlamalar yaparken sadece kendinizi düşünmemeniz gerekiyor. İleri de kuracağınız iş, evleneceğiniz eş (aşk) ve karnınızı doyuracağınız aş (pişirilerek hazırlanan yemek) için planlar yapmak hayatınızı şekillendirme de kolaylık sağlayacaktır. Önceliğiniz tabii ki Aileniz olsun. Aileniz sizin ileride daha iyi hayat sürmeniz adına en çok çalışabileceğiniz bir işinizin olmasını, daha sonra başınızı sokabileceğiniz evinizin olmasını ve en son olarak evlenip mutlu olmanızı ( torun sevmek isterler 😀 ) temenni ederler.

Planlarınızdan vazgeçmeyin! Eğer vaktiniz yoksa veya başka bir şekilde geçiminizi sağlıyorsanız, planlarınızı rafa kaldırabilir yeri geldiğini düşündüğünüz vakitlerde planlarınız üzerinde yoğunlaşabilir; uygulamaya geçebilirsiniz. Maddi ve ya manevi yönden sizleri pozitif hissettirecektir.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bilge Doktor {Bilge Doktor}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir