Gereksiz Yere Şarj Tüketen Uygulamalar Nasıl Kapatılır?

Teknoloji Bilge Doktor 3.139 Görüntüleme
sponsorlu reklam

Günümüzün neredeyse tamamını başında vakit öldürdüğümüz cep telefonlarımız hakkında küçük bir bilgi ile gereksiz arka plan uygulamalarını engelleyebilirsiniz.

Peki bunu nasıl yapacağız?” sorusunu yanıtlayarak başlayalım. Artık telefonlarımızın çoğu Android kullanıcıları olmakla birlikte elimizden düşüremediğimiz aygıtların şarjı çok çabuk bitmektedir. Bu konuda “Hayır! Benim şarjım çok bile gidiyor.” diyen varsa aşağıdaki yorum kısmına davet ediyorum 🙂

Maddeler halinde şarjı tüketen (yiyip bitiren) uygulamalardan nasıl kurtuluruz sıralamaya başlayalım.

Madde 1: Hepimizin kullanıcısı olduğumuz Facebook, Twitter, Instagram gibi gibi uygulamaları siz Son Uygulamaları sonlandırsanız dahi durmazlar, arka planda çalışmaya devam ederler. RAM Yöneticisine giderek yüzde kaç oranla yer kapladıklarını görebilir,belleği temizle seçeneğiyle durdurabilirsiniz. Bir nebze olsun telefonunuzu rahatlatacaktır.

Çok uygulamam da yok. Ama şarjım yine çok aşırı bitiyor” diyorsanız ikinci madde diğer maddelerden daha çok işinize yarayabilir.

Madde 2: Sisteminizin Pil “Ayarlar > Genel > Pil(Bende böyle) diye adlandırdığı bir bölümü vardır. Bu kısımda pilinizi tüketen uygulamaların yüzdesiyle sıralı bir şekilde görebilirsiniz. Üzerine tıklayarak uygulamanızı Durmaya Zorla yapabilir ve ya hiç kullanmıyorsanız Devre Dışı bırakabilirsiniz.

Son madde, kesin bir sonuç istiyorsanız üçüncü maddeyi uygulayabilirsiniz.

Madde 3: Sistemin tekrardan Ayarlar kısmından Uygulama Yöneticisine giderek dilediğiniz uygulamayı durmaya zorlayabilir, tamamen devre dışı bırakabilirsiniz. (İkinci madde ile aynı bu diyebilirsiniz fakat Pil kısmında sadece son kullandığınız veyahut siz RAM’i temizlemiş olsanız bile çalışan uygulamaları orada görürsünüz.)

Not: Dikkat etmenizi istediğim telefonun önemli uygulamalarına dokunmayın 🙂

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bilge Doktor {Bilge Doktor}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir