Google Haritalar’da Güzel Bir Yenilik: Restoranların Popüler Yemeklerini Gösteriyor!

Bilgi Bilge Doktor 6.962 Görüntüleme
sponsorlu reklam

Herhangi bir restorana karar vermek kolay değil.Çoğu zaman, arkadaşlarınızla etrafta turlar atarsınız, ama sonuçta hiçbir yere gitmeye karar veremezsiniz. Google, bunu bizler için en kolaya indirgemeyi hedefliyor.

Google Haritalar’a eklenen bu yeni özellik sayesinde restoranların en popüler yemeklerini görmek bir yana yorumlarını dahi okuyabiliyorsunuz. Kullanıcılar tarafından eklenen resimler de bir hayli yardımcı rol oynuyor. Diğer harita ve navigasyon uygulamaları yerine daha çok kullanılan Google Haritalar’a, istikrarlı olarak güncellemelerle yeni özellikler ekleniyor. Yeni gelen özelliklerden en sonuncusu restoranların popüler yemeklerinin resimleriyle birlikte sıralandığı yeni “popüler” eklentisi…

Gezmeyi sevenler için inanılmaz bir özellik !

Menü altında yer alıyor

Google Haritalar üzerinde bir restorana girdiğinizde kullanıcıların paylaştığı inceleme, resim ve fiyat gibi bilgilerine erişebiliyordunuz. Geçen haftadan itibariyle sekmeler arasına “popüler” kısmı eklendi. Kullanıcılar kendi fikirlerini, resimleriyle birlikte popüler kısmına ekleme artık fırsatına sahipler.

Yapılan işlemlerin manuel mi yoksa yapay zeka tarafından otomaatik olarak yapılıp yapılmadığını tam olarak söyleyemeyiz. Google’ın gelişmiş fotoğraf tanılama özellikleri aynı yiyecekleri tanıyıp birleştiriyor olabilir. Ya da sadece inceleme metninde adı geçen yiyeceklerin bir araya getirilme ihtimali mevcut. Kullanıcıların da öneri de bulunabildiğinin altını çizelim.

Özelliği tarafımca halen denemedim bilginize 🙂

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bilge Doktor {Bilge Doktor}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir