e
sv

GTA 6 Sınırların Üzerinde Grafiklerle Geliyor

187 Okunma — 28 Nisan 2022 13:37
avatar

BilgeDoktor

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

GTA 6 oyun motoru ile ilgili ilk bilgiler gelmeye başladı. Rockstar Games’in yeni motoru, zamanının ötesinde grafikler sunacak.

GTA 5 için grafik modları geliştiren oyuncuların hayalleri, GTA 6 ile gerçek olacak gibi görünüyor. Yeni Rage Engine 9 sayesinde bir sonraki GTA oyunu, inanılmaz grafikleri ile yeni neslin en iyi oyunlarından biri olacağını Twitter üzerinden duyurdu. Ayrıca RAGE 9’u “zamanının ötesinde” bir motor olarak nitelendiriyor ve onun görüşüne göre kullanıcılar grafikler konusunda gerçekten hayal kırıklığına uğramayacaklar.

İddialara göre Rockstar Games’in amacı, Fortnite yapımcısı Epic Games tarafından geliştirilen Unreal Engine’den daha iyi performans gösterebilecek bir motor hazırlamak. Bu iddia aynı zamanda GTA 6’nın diğer tüm oyunlardan daha iyi görsellere sahip olacağı anlamına geliyor

Chris Klipper açıklamayı şu cümleler ile yaptı;

“Rockstar Games grafik motorunun (RAGE9) GTA 6 için kullanılacak yeni versiyonu inanılmaz olacak. Çok olumlu geri bildirimler alabildim, gerçekten bu yönüyle ilgili endişelenmemeliyiz. Ayrıca şirket içinden biri, motorun yeni versiyonunu tamamen yenilikçi bir araç olarak tanımladı: Zamanının ötesinde bir motordan bahsediyoruz.”

Rockstar’ın geçmişine bakarsak bu iddia çok da asılsız değil gibi görünüyor. Grand Theft Auto: The Trilogy felaketini saymazsak, Red Dead Redemption ve Grand Theft Auto V oldukça iyi grafiklere sahipti. Rockstar, kalite standartlarını aşan ve oyun endüstrisi için model olarak hizmet veren bir şirket.

Ayrıca GTA 6’nın, tüm platformlarda en çok ilgi gören oyunlardan biri olan GTA 5’ten daha gelişmiş olacağını göz ardı etmemek lazım. Rockstar’ın çabaları, büyük bir açık dünya olacağını düşündüğünüzde

, daha da dikkat çekici görünüyor.

Peki siz GTA 6 oyun motoru RAGE9 hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşmayı unutmayın.

Sıradaki içerik:

GTA 6 Sınırların Üzerinde Grafiklerle Geliyor

İlginizi Çekebilir
Dijital Dönüşüm Nedir?