Hayatınızı Kolaylaştıracak Pratik Bilgiler #2

Bilgi Bilge Doktor 810 Görüntüleme
sponsorlu reklam

Hayatın zorluklarıyla bir günümüzün daha sonuna gelmeden önce serisini istediğiniz Hayatı Kolaylaştıracak Pratik Bilgiler #2’yi ele alıyoruz..

Günlük yaşantımızda belirli bir tempoda olduğumuzdan dolayı hayli eve geldiğimizde yoruluyoruz. Çoğu insanın karşılaştığı zorluklar karşısında “Bunun çözümünü biliyorum ben ya..” demesini istediğimiz ufak diyebileceğimiz bilgileri derlemek istedim.

Bu yazımızda Pratik Bilgiler #1‘in devamını yani serisini istediğiniz Pratik Bilgiler #2 ile karşınızdayım. Hadi vakit kaybetmeden geçelim.

Delik açın. Tüketildiğinde tok tuttuğunu hatta annelerimizin “Akşama kadar acıkmazsın.” söylendiği kulaklarınızda çınladığını duyar gibiyim. (Vallahi benim çınladı 🙂 Uzatmadan konuya girelim.) Yumurtayı kaynatmaya almadan önce ufak bir delik açın. Bu yumurtanın kabuğundan rahatlıkla ayırmanızı sağlayacaktır.

Ayak taşı.. Kış günlerinin vazgeçilmezi kazaklarınız tüylendiğinde gözünüze batım tek tek toplamaya çalışmayın. Ayak taşını kazağınızda gezdirin bu işlem kazağınızın ömrünü de uzatacaktır.

Islak bir beze sarın. Maden suları, cam meyve suları veya içecekler diye sınırlandıralım. İçeceğinizi buzdolabında çabucak soğumasını istiyorsanız, ıslak bir beze sarın maksimum 3-5 dakikada içeceğiniz daha kısa sürede soğuyacaktır.

Bizi Instagram’dan takip etmiyor musunuz ? HEMEN TAKİP ET

Yazının devamı gelsin istiyorsanız “Beğendim” ifadesine tıklamayı ve hala bizleri takip etmiyorsanız takip etmeyi unutmayınız..

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bilge Doktor {Bilge Doktor}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir