Hayatınızı Kolaylaştıracak Pratik Bilgiler #3

Bilgi Bilge Doktor 931 Görüntüleme
sponsorlu reklam

Hayatı kolaylaştıran haber kategorimizi çok sevdiğinizi ve ilgi duyduğunuzu biliyoruz. Geçelim pratik bilgiler #3’e..

Günler ayları kovalarken zamanın hızla akıp geçtiği dünyamızda pratik bilgilere haliyle ihtiyacımız oluyor. Aile büyüklerimizin bulunduğu ortamda işlemlerini hızlandıracak çözümler ararlar. Biz insanoğlu işlerimizin her zaman en hızlı şekilde bitirmek isteriz.

Bunu pratik bilgiler öğrenerek ve geliştirerek elde edebiliriz. Yemek yaparken, araba kullanırken, piknikte mangal yaparken vb. akla gelebilecek yerlerde küçük ipuçlarıyla yüzünüz ( hatta ortamda -kimse bilmiyorsa hava bile atabilirsiniz 😀 ) gülecektir.

Taşmayı önleyin! Annelerimiz yemek yaparken tencerenin başında genellikle beklemek istemediği için taşmayı önlemek için tahta kaşığı yatay bir şekilde tencerenin üzerine yerleştirin. Basit gözükse de bu işlemi bilen bir çok kişi uyguluyor.

Sarımsak soymak! Doğal bir antibiyotik kaynağı sarımsak, sağlık açısından faydalarını saymakla bitiremeyiz. Sarımsağı kolayca soymak için bıçağın yan tarafıyla ezmeniz, kabuğundan kolayca ayırmasını sağlayacaktır.

Sirke kaynatın! Yeni aldığınız tavaları ilk önce içine az bir miktarda sirke koyun ve kaynatın. İlerde kızartmalarınızın tavaya yapışmasını önleyecektir.

Çenenizin altında tutun! Çoğu erkeğin hastası olduğu (korna-egzoz-motor sesine ve görünüşüne vb.) arabalar, uzaktan kumandalı araçların çekim güçleri uzaktan genellikle çekmez. Kumandayı çenenizin altında tutarak açılış düğmesine basın. Yaklaşık 15 metre daha geriden arabanızı açabilirsiniz.

Bizi Instagram’dan takip etmiyor musunuz ? HEMEN TAKİP ET

Yazının devamı gelsin istiyorsanız “Beğendim” ifadesine tıklamayı ve hala bizleri takip etmiyorsanız takip etmeyi unutmayınız..

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bilge Doktor {Bilge Doktor}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir