Hayvanlar İnsanlara Ne Kadar Sadık?

Genel / Blog Bilge Doktor 2.060 Görüntüleme
sponsorlu reklam

Genellikle köpek, kedi ve kuş gibi beslediğiniz hayvanlar gösterdiğiniz veya göstereceğiniz sevgi ile bir ömür boyu size sadık kalabilen canlı türleridir.

Sokaklarda, caddelerde ve görüp görebileceğiniz neredeyse her yerde köpekler ve kediler mevcuttur. İnsanların geneline göre kediler nankör, köpekler ise dost canlısı en sadık hayvanlardır. Köpek sahibi olan herkesin çok sıcak kanlı, cana yakın ve en duygusal hayvanlar olduğunu söylerler. Köpekler sahipleriyle gerçek sevgi bağını kurabilmiş ise sürekli gözleri üzerinizde olur.

Mesela üzüldüğünüzde yanınıza gelip kafasını yaslar, sevincinizde sürekli sağınıza solunuza hareket ederek mutlu olduğunuzda onunda mutlu olduğunu belli eden hareketler ve belirtiler gösterir. Sokakta rast geldiğiniz vakitlerde, başını okşamanız veya bir köpek yavrusunun önünde azıcık duraksama yaptığınızda sizi takip etmesi bunun yüzündendir. Aç kalmış olabilir, fakat peşinize gelmesinin sebebi sevmesini istemesi, başını okşamanızı veya onunla konuşarak sevgi vermenizi istemesindendir.

Onlarında bir canlı olduğunu unutmayın !!!

Hayvanlar İnsanlara Ne Kadar Sadık?

Köpek veya hayvan sahibiyseniz lütfen onları besleyin ve okşayarak sevgi verin. Eğer ilerde bakamayacaksanız hayvan edinmeyin! Onlarında bir canı var UNUTMAYIN!

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bilge Doktor {Bilge Doktor}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir