Her Üç Kişiden Biri İnternetten Alışveriş Yapıyor

Teknoloji Bilge Doktor 829 Görüntüleme
sponsorlu reklam

Ülkemizde internet üzerinden alışveriş yapanların oranı her geçen gün hızla artıyor.

Bizler ihtiyaçlarımızın önemli bir çoğunluğunu internet üzerinden sağlıyoruz. İnternet üzerinden ihtiyaçlarını karşılayanların önemli bir kısmı oranı yüzde 65 olurken çevrimiçi (online) alışveriş tercihlerinde ilk sırayı giyim sektörü kaptı.

Medya takibi olarak öncülerinden bilindik kuruluşlardan Ajans Press, alışveriş yapanların tercihleri üzerine araştırma gerçekleştirdi. Ajans Press’in araştırmaları sonucu edindiği bilgilere göre internetten en fazla satın alma işlemleri yüzdelik olarak 49’ları giyim sektörü gördü. Giyim sektörünü daha açmak gerekirse 48’ini finans, yüzde 44’ünü küçük ev aletleri ve tüketici elektroniği izledi. Çevrimiçi (online) işlemlerde yerlerde gezen en az satın alım yapılan yüzde 16’lık bir dilim ile paketlenmiş yiyecek ve içecek kategorisi yer almaktadır.

İnternet büyük kolaylık ama değil mi?

Şimdi varsayalım alacağınız eşya için sarf ettiğiniz çaba bir tuş ve kart numarası girmek oluyor. Tamam biliyorum içinizde hareket etmiyoruz kilo alıyoruz diyenleriniz elbet olacaktır. Haklısınız da ama sadece bir yönden bakamamak gerekir. İnternetin bizlere sağladığı uçurum yönleri var. Çevrimiçi (online) alışveriş yapmayı bir kenara bırakalım. İnternetten ürün araştıranların oranı da yüzde 56‘larda çıkarken, yüzde 45‘lik diğer bir dilimi de geçen yıla öncesine göre interneti daha fazla kullanarak ürün satın aldığını belirtiyor.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bilge Doktor {Bilge Doktor}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir