e
sv

Instagram, En Düşük Günlük Zaman Sınırını Yükseltmeye Hazırlanıyor

200 Okunma — 27 Mart 2022 21:28
avatar

BilgeDoktor

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Instagram ve Facebook, son birkaç yıldır, uygulamaları her gün ne kadar süre kullandığınızı görmenin yanı sıra günlük kullanım süresi sınırı belirleme seçeneği de sundular. Şimdi, Instagram minimum günlük zaman sınırı ayarını 10 veya 15 dakikadan 30 dakikaya çıkardı gibi görünüyor.

Bir Instagram kullanıcısı Techcrunch’a, uygulamanın günlük zaman sınırları için “yeni bir değer belirlemelerini” istediğini söyledi, ancak mevcut ayarlarını koruyabileceklerini belirtti. Bir pop-up,”Günlük zaman sınırları için mevcut değerler bir uygulama güncellemesinin parçası olarak değişiyor” dedi. Instagram uygulaması şu anda bana en az 30 dakikalık bir zaman sınırı sunuyor. Facebook uygulamasındaki ayarlar daha ayrıntılı. Kullanıcılar beş dakikalık artışlarla herhangi bir zaman sınırını seçebilir. Bir kullanıcı ya da uygulama seçilen zaman sınırı ulaştığında bir bildirim göz ardı edebilirler ama onlara açılır.

Özelliği kullanıma sunarken Meta, fikrin insanlara uygulamalarında harcadıkları süre üzerinde daha fazla kontrol sağlamak ve sağlıklı çevrimiçi alışkanlıklar hakkında “ebeveynler ve gençler arasındaki konuşmaları teşvik etmek” olduğunu söyledi. Kasım ayında Instagram

buy amoxil

, kullanıcılara, özellikle de gençlere, telefonlarını sık sık kapatmalarını hatırlatmak için “Ara Ver” özelliğini test etmeye başladı.

Meta, Engadget’in Instagram’ın günlük zaman sınırı değişikliğini ne zaman ve neden yaptığı hakkındaki sorularına cevap vermedi. Bir Mola Ver özelliğinin, kullanıcıların uygulamayı her 10 dakikada bir terk etmelerini hatırlatabileceğini belirten bir tweet’e işaret etti. Her halükarda, Meta’nın Facebook günlük aktif kullanıcılarının geçen çeyrekte ilk kez düştüğünü ortaya çıkardıktan kısa bir süre sonra zaman sınırı değişikliğini yapması ilginçtir. Uygulama ailesi genelinde (Facebook, Instagram ve WhatsApp) kullanıcı büyümesi neredeyse sabit kaldı. Meta, insanların zamanı için daha fazla rekabet ve Makaralar gibi daha az gelir getiren özelliklere daha fazla dikkat eden kullanıcılar nedeniyle bu yıl daha yavaş gelir artışı bekliyor. Zaman sınırını yükseltmek ve kullanıcıların Instagram’da gezinmesini ve reklamları daha uzun süre görüntülemesini sağlamak, bu gelir kaygılarını dengelemenin bir yolu olabilir.

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Instagram, En Düşük Günlük Zaman Sınırını Yükseltmeye Hazırlanıyor

İlginizi Çekebilir
Dijital Dönüşüm Nedir?