Instagram, Snapchat’in Yüz Filtresini Klonladı

Sosyal Medya Bilge Doktor 674 Görüntüleme
sponsorlu reklam

İstikrarını bozmayan Instagram, şimdide Snapchat’in yüz filtresini birebir aynısını dün gelen yeni güncelleme ile kullanıcıların hizmetine sundu.

Instagram‘ın getirdiği son güncellemeye hadi gelin bir göz atalım. Kullanıma sunulan şuan 8 yüz filtresi bulunmaktadır. Ön veya arka kamera ile filtre kullanabiliyorsunuz.

Vazgeçilmezi haline gelen Boomerang ile de kullanabileceğinizi belirtmeden geçmeyelim. İfadelerin geldiğine sevinsek mi yoksa niye klonlamaktan doymadığını mı sorgulasak bilemedim Mark’cım 🙂
Pekala akıllarda kalan bir soru var bence..

Yüz filtrelerini nasıl kullanabiliriz?

Filtre özelliğine Normal, Boomerang, Eller Serbest ve Canlı Yayın seçeneklerinin üzerinde bulunan filtre seçeneğine basarak ulaşabilirsiniz. Kelebek, tavşan, koala gibi popüler temaların içinde barındıran belirttiğimiz gibi 8 filtreden birini seçebilirsiniz. Artık selfie(özçekim) çekerken sıkılmadan filtreler ile eğlenerek bol bol fotoğraf çekebilirsiniz.

Unutmadan,

Bildiğiniz üzere Facebook‘un Messenger‘inde hikayeler modu içerisinde filtreler bulunmaktadır. Hemde Snapchat‘in birebir aynı filtre özellikleri eklenmişti. Ondan kısa bir süre sonra Whatsapp‘a da el atan Mark Zuckerberg, hikayeler özelliğini getirmişti. Pekala bu neyin savaşıydı?

Hemen açıklayalım. Snapchat‘i almak isteyen Facebook‘un Kurucusu Zuckerberg, alamadığı için klonlama yöntemine başvurmayı tercih etmiş. Bu atılım Snapchat‘i tabii ki bir hayli kötü etkiliyor.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bilge Doktor {Bilge Doktor}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir