e
sv

Instagram’ın Büyük Eksiği Çözüme Kavuşuyor

135 Okunma — 23 Mayıs 2022 17:31
avatar

BilgeDoktor

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Dünya devi Instagram, bir çoğumuzun saatlerce başında vakit geçirdiğimiz sosyal medya platformunda büyük eksilik olan ‘repost’ özelliğini şuanda test halinde..

Dünya devi Instagram, bir çoğumuzun saatlerce başında vakit geçirdiğimiz sosyal medya platformunda büyük eksilik olan ‘repost’ özelliğini üçüncü taraf uygulamaya gerek duymadan gönderileri yeniden paylaşmayı sağlayacak butonuna şuanda test halinde..

Instagram gönderileri için yeniden paylaşma seçeneği şuanda bulunmamakta. Kullanıcıların ise herhangi bir fotoğrafı veya videoyu bireysel-kurumsal hesaplarında yayınlaması, Instagram’da ‘repost’ özelliği bulunmadığı için üçüncü taraf uygulamaları kullanıcılar tercih etme durumunda kalıyorlar. Hesabın güvenirliği bu konuda sıkıntıya girmektedir. Bilmelisiniz ki altı üstü hesap bir şey olmaz demeyin.

Sizin bilgileriniz üçüncü taraf uygulamaları tarafından paylaşılması, uygulamaya vermiş olduğunuz izinler yüzünden örneğin; galeri, rehber, mesajlarınız hatta arama verilerinizinde içerisinde bulunduğu bilgileri elinizle teslim etmiş oluyorsunuz. Sosyal medya platformu Instagram, bu eksikliğe dur demek için kolları sıvadı. İlk olarak mobil uygulama geliştiricisi Alessandro Paluzzi haberi duyurdu. Paluzzi, Instagram tarafından geliştirilen repost düğmesi hakkında bilgileri bizimle açıklayıcı bir dille paylaştı.

Yakında kullanıma açılacak

Instagram, repost butonunu herkese açık hale daha getirmedi. Geliştirme süreci devam ettiğini ve çok yakında kullanıma açık hale gelmesi bekleniyor. Aldığımız bilgilere göre Instagram

, repost butonuyla paylaşılan bütün gönderileri profilde ayrı bir sekmeye yerleştirecek. Ayrıca repost edilen gönderide, sahibinin hesabı da gözükeceği de bilgiler arasında yer alıyor.

 

Kaynak: Hendekhaber.com.tr

Sıradaki içerik:

Instagram’ın Büyük Eksiği Çözüme Kavuşuyor

İlginizi Çekebilir
Dijital Dönüşüm Nedir?