İŞKUR Elini Taşın Altına Koyuyor: YouTuber Yetiştiriyor!

Sosyal Medya Bilge Doktor 979 Görüntüleme
sponsorlu reklam

Elini taşın altına koyarak Google ile anlaşan İŞKUR, YouTuber yetiştirecek. Eğitim illeri dahi belirlendi.

Başlığı haber gibi görüyorsunuz fakat bu konunun detayına kadar ineceğimizin sinyalini ilk cümle ile vermek istiyorum. Türkiye İş Kurumu, günümüz Youtube İçerik Üreticilerinin gelir kapısını daha fazla kişiye ulaştırmak adına Google ile işbirliği yaparak gençlerin önünü açıyor. Hız kesmeden YouTuber eğitimlerine başlandı. Görüntüleme oranı yüksek Youtube kanallarının aylık kazancının 30 bin liraya yakın bir meblağ (miktar) aldığı belirtiliyor.

Ekmek teknesi haline gelen Dünyaca Ünlü Video Paylaşım Platformu Youtube, genç arkadaşların revaçta olduğu ünlü bir YouTuber olma hayalini kuruyor. Türkiye İş Kurumu (İŞKUR), Google ile işbirliği yaparak gençlere yeni gelir kapısı “YouTuber”lık eğitimini duyurdu.

Yetişkin Birey: Sen ne işle meşgulsün?
Genç (Küçük) Birey: YouTuber’ım ben!

İŞKUR Elini Taşın Altına Koyuyor: YouTuber Yetiştiriyor!

“Türkiye İçin Dijital Dönüşüm Hareketi” adı altında projenin başlat düğmesine bastı. İŞKUR’un bu muhteşem projesi için şehirler belirlendi. Sırasıyla şöyle: Samsun, Kayseri, Bursa, Van, Gaziantep, Antalya’da başlayan eğitimlerle faaliyet göstererek YouTuber’lık eğitimi gençlere yeni iş olanaklarının oluşturması bekleniyor.

Youtube Kullanıcı Kitlesinin Çoğu: Liseli ve Üniversiteli
Youtube’un verilerine göre mobil cihazların üzerinden görüntüleme oranının her yıla nazaran 2 kat artıyor. İşin kısacası Google, 4 milyar dolar gelirinin Youtube kullanıcılarının en büyük bölümünü liseli ve üniversiteli (biz) gençlerden oluşuyor.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bilge Doktor {Bilge Doktor}

“İŞKUR Elini Taşın Altına Koyuyor: YouTuber Yetiştiriyor!” üzerine 1 yorum

  1. Subutay Kolcu dedi ki:

    Gerçekten sonunda yararlı bir çalışma çok hoşuma gitti 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir