Markafoni Kapanıyor Mu?

Genel / Blog Bilge Doktor 911 Görüntüleme
sponsorlu reklam

Televizyonların bas bas bağırdığı kadınların ilgi odağı Markafoni, internet adresinden yaptığı duyuru da kepenklerini yavaş yavaş kapatıyor.

Ülkemizde birçok mağaza sektöründe adını duyuran (nam salmış) Markafoni, 31 Haziran 2017’de kapanacağını duyurdu. İnternet adreslerinden bu durumu müşterilerine açıklama yazısında ilgimizi çeken bir detay vardı. Markafoni neden kapatılacağı konusunda hiçbir detaya değinmedi. Akıllara takılan sorulardan bir tanesi de bu oldu. “Siparişler” hakkında nasıl bağlantı kurulacağı önceliktedir. Önce faaliyetlerine 30 Haziran 2017’de son vereceğini açıkladı. Sektördeki diğer büyük şirketlerin ise bu durum karşısında zor durumda kaldığı belirtiliyor.

Ürünlerim ne olacak?
Markafoni, duyuruda siteden alınan ürünlerin sevkıyatlarının müşterilerini zor durumda bırakmayacağını ve teslimlerin gerçekleşeceğini not düştü. Biraz Markafoni hakkında bilgi verelim.

Markafoni Kapanıyor Mu?

Kimdi bu Markafoni?
Türkiye’nin ilk özel alışveriş sitesi/platformudur. 2008 yılında kuruldu. Fakat Markafoni bir pasta dilimi misali yüzdeler halinde farklı kişilerin hissesi altındadır.

Markafoni, kimlerin elinden geçti?
2011 yılında yüzde 70’ine sahip olan Naspers Grubu tarafından tam tamına 200 milyon dolara (Bugünün 706.981.085 Türk Lirası) satın aldı. 2014 tarihinde Markafoni tamamen Naspers yönetimi altına geçmişti. Markafoni önde gelen kurucularından Sina Afra, Ahmet Emre Sarı ve Tolga Tatari de 2014 yılında Markafoni’den ayrılmıştı.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bilge Doktor {Bilge Doktor}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir