Nerelere Kayboldun BilgeDoktor?

Genel / Blog Bilge Doktor 1.092 Görüntüleme
sponsorlu reklam

Yaklaşık 6 ay kadar uzun bir süre oldu. Web işlerine ve siz değerli dostlarıma içerik sunamıyorum. Bunun üzüntüsü bir hayli zamandır üzerimde…

Bu kadar zaman zarfında neler yaptın Reis?” diyenlerinizi biliyorum. Sizden gelen mesajlar gerçekten mutluluk veriyor. Hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim. Gönül ister ki eskisi gibi her gün en az bir yazı dahi olsa yazabileyim. Fakat yoğunluk (Üniversite ağırlıklı) sebebiyle kendime zor vakit ayırabiliyorum. Neyse konumuz bu değil güzel bir sohbet kurma zamanı geldi geçiyor bile, hadi başlayalım.

Günler günleri kovalarken Ağustos ayından sonra Üniversite serüvenine giriş yaptım. Evet farklı bir ortam, çevre ve yaşama adım atmıştım. İlk zamanlarda aşırı derecede sıkılan bünyemi, ruhumu ve düşüncelerimi stabil şekilde tutmak için kendimi gaza getiriyordum. Belki şaşıranlarınız olacaktır fakat BilgeDoktor hiç dışarıda okumamıştı 🙂 İşim biraz zor gibi görünüyordu. Yurda alışma evresi, yeni arkadaşlıklar, çevreye uyum, hiç bilmediğin derslere girip kafa yormak başlarda gözümü korkutmuyor değildi. Ne yalan söyleyeyim, 1.dönem derslerin bir kaçından bile kalacağımı düşünüyordum. Çok şükür ki 2.dönemdeyim ve alttan hiç bir dersim kalmadı.

Ahh Üniversite sen mi büyüksün, ben mi?
Üniversite hayali olan arkadaşlar hayallerinin peşinden gitsinler. 2 veya 4 yıllık olabilir, hiç fark etmez yeter ki siz isteyin. Azimin ve gayretin yaptıramayacağı şey yok insanlara bunu “1.Dönem ne yavaş geçiyor arkadaş, ne zaman bitecek bu dönem de 2.Döneme geçeceğiz” dediğim o vize dönemlerini biliyorum. Emin olun o anlarda kafanızın rahatlığı ve derse hakimiyetinizi göstermeniz gerekli puanı almanıza zaten yeterli olacaktır. Bunu gözlerinizle de görüp şahit olduğunuzda film şeridi gibi gözünüzün önünden geçtiğini naklen yaşayacaksınız.

Ufak tefek aklınızda bulunsun diyebileceğim tavsiyeler
Dersi derste dinlemeye gayret gösterin. Zira kitaptan çok not tutmaya ve önemli olabilecek yerlerin altını çizmeye bakın. He bir de unutmadan illa ki arkadaş edineceksiniz, size ait (aile, sevgili, diğer arkadaş) veya bir başkasına ait hiç bir şeyi konuşmayın. Karşınızdakinin yarın sizinle olup ertesi gün satmayacağının garantisi yoktur. Olacağını sanmıyorum. Bu kararın sizin için daha iyi olacağının garantisini verebilirim ama sizlere 😉

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bilge Doktor {Bilge Doktor}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir