Pubg Mobile En İyi Ayarlar

Genel / Blog Bilge Doktor 15.809 Görüntüleme
sponsorlu reklam

Steam’da bugünkü fiyatıyla 87 ₺ (Türk Lirası) olan PUBG (PlayerUnknown’s Battlegrounds)’ın biz kullanıcıların daha çok mobil versiyonunu oynamayı tercih ediyoruz.

Haliyle bilgisayardaki orijinal hali gibi oyunu yüksek boyutlarda olmasının yanı sıra, güçlü bir işlemci ve grafik kartı da istemektedir. Oyundaki akışa göre hızlı ve daha iyi bir kontrole sahip olmak her kullanıcının en gözde isteğidir. Birazdan incelemesinde bulunacağımız PUBG Mobile ayarları bazı grafik ve kontrollerin daha optimize hale gelmesi için destek olması sağlanabilir. 

Oyunun size sunduğu varsayılan (default) ayarlar maalesef ki yetersiz kalıyor. Karşı karşıya kaldığınız düşmanı daha rahat görebilmek, karakterin sizler için en rahat kontrol edilebilmesi için birkaç düzenlemeler yapılması gerekmektedir. Başlangıçta da belirttiğim gibi “PUBG Mobile, gerçekçi grafiklerle bir bilgisayar oyunu gibi tasarlanmış.” bu sebeple telefonda oyunu oynamak aşırı ısınma, kasma ve donmalara haliyle maruz kalabiliyor.

PUBG Mobile – Genel Ayarlar ( Akıcı-Aşırı-Renkli )
PUBG grafik ayarlarında kullanıcıların en çok yaptığı hata grafiklerin Dengeli, HD, HDR veya Ultra HD kullanılmasıdır. Bu ayarı Akıcı yapın, kare hızını Aşırıya almak FPS’yi yükseltip, görüntü kalitesini ufak çaplı düşürecektir. Bu kalite açığını da stildeki Renkli seçeneği ile biraz olsun önlemek mümkün hale gelecektir. Düşmanı daha belirgin bir şekilde görebilme imkanına erişmiş olacaksınız. Aşağıda belirttiğim ayarlarının görüntüsü bulunmaktadır.

PUBG Mobile – Hassasiyet Ayarlar ( Yüksek )
Aslında oyunun akışını belirleyen en önemli ayar Hassasiyet Ayarı (Sensitivity) yüksek seviyede kullanmaya alışmak, belki zor ilk zaman kullanışsız gelecek fakat, yüksek seviyede alıştığınızda zig-zag çizerek düşmandan kaçmak, veya nişanı çok daha hızlı ayarlamak daha rahat manevra yapmanıza olanak sağlayacaktır. Aşağıda belirttiğim hassasiyet ayarlarının görüntüsü bulunmaktadır.

PUBG Mobile – Kişisel Ayarlar ( 1.Seçenek)
Varsayılan olan 1.seçenekteki kontrolleri kullanıyorum. Yazımın sonuna gelmeden önce bu ayarlar tamamen kişiseldir. Herkesin bu ayarlarla oynamasını bekleyemeyiz. Sizlere yol göstermek amacıyla bunlar paylaşılmıştır. Grafik ayarlarını uygulamanızda fayda olacağını belirterek izninizle yazımı tamamlamış bulunuyorum. Bol tavalı, keyifli oyunlar!

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bilge Doktor {Bilge Doktor}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir