e
sv

Sony Çıldırdı: 100 Megapiksel Kamera Hedefliyor

35 Okunma — 22 Haziran 2022 20:55
avatar

BilgeDoktor

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Sony telefon kameralarında çığır açmaya hazırlanıyor. Her geçen gün çıtayı bir kat üstte tutan ve geçmiş yıllardaki sessizliğini bozmak isteyen markanın 100 megapiksel sensörlü kameralar üzerinde çalışmalar başlattığı ortaya çıktı.

Eski günlerine geri dönmeye hazırlanan Sony, akıllı telefon pazarında yeniden ses getirebilmek için kollarını sıvadı. Daha önce üretimini gerçekleştirdiği akıllı telefonlarla tanınan markanın uzun bir süredir akıllı telefon pazarında geride kaldığı belirlendi. Bu açığı kapatmak için çalışmalara yeniden başlayan Sony, bu süreçte çalışmalara başladı.

Akıllı Cihazlardaki “Kamera” Kalitesi Sorunu

Sony, akıllı telefon için pek çok kullanıcı tarafından istenilen “Kamera” konusunu masada dile getirdi. Akıllı telefonlarda kamera sensör sağlayıcı olarak pazarda ciddi işler yaptığı ve bu konuda son derece başarılı olduğu biliniyor. Akıllı cihazların günden güne hem özellik hem de tasarım anlamında giderek güçlenmesinin ardından 64 megapiksel çözünürlük sunulmuştu.

Sony ile 100 Megapiksel Çözünürlük Hedefleniyor

Sony bu rakamları da geride bırakarak ilk 100 megapiksel telefon sensörünü üretebilmek için harekete geçti. Akıllı telefonlar için yeni bir adım olarak görülen bu çalışmanın ne zaman tamamlanacağı henüz bilinmiyor. 100 megapiksel sensöre sahip kameraların IMX8 serisi ile birlikte gelmesi bekleniyor.

Sıradaki içerik:

Sony Çıldırdı: 100 Megapiksel Kamera Hedefliyor

İlginizi Çekebilir
Dijital Dönüşüm Nedir?