Spotify’ı Ücretsiz Olarak Kullananlar Kötü Haber!

Android Bilge Doktor 3.781 Görüntüleme
sponsorlu reklam

Dünya’da eşi benzeri görülmemiş platformunda bir numara olarak gösterilen Spotify, servisini ücretsiz olarak kullananlara üzecek bir adım atıyor.

Müzik keyfinizi en üst doruklara çıkaran ve dinlediğiniz herhangi bir müzik ile bağı olanları listeleyerek önünüze seriyor. Peki bu önemli adım ne hakkında? Özellikle reklamları engellemeye çalışan kullanıcıları hedef almayı amaçlayan şirket ne gibi bir hamle içerisine girecek?

Spotify müzik uygulamasını yaklaşık 100 milyon kişi ücretsiz olarak kullanıyor. Geniş bir kitleyi göz ardı edemeyiz. Bu şekilde kullanımını farkeden şirket, servisten nasıl faydalandığını da yakından inceliyor ve mümkünse bu kullanıcıları ücretli hesaba geçirmeye çalışıyor.

Fakat kendi Spotify kullanıcılarının reklamları da engellediğinin de bilincinde olduğunu belirtiyor. Bu durum için bir hayli sert önlemler almak niyetinde.. Spotify Yetkililerinin verdiği bilgiye göre, reklam engelleyici kullanan veya saptanan hesapların 1 Mart tarihinden itibaren saf dışı edileceğini üstüne basa basa söylüyor. 2018 yılında reklam engelleyicileri kullananların sayısının yaklaşık 2 milyon seviyesinde olduğu belirtiliyor. Yani, Spotify kullanıcılarının yüzde 2’lik kısmı reklamları engellemek için çeşitli yöntemlere başvuruyor.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bilge Doktor {Bilge Doktor}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir