Taze Taze Abilerim Ablalarım: Whatsapp’a Yeni Özellikler Geliyor!

Sosyal Medya Bilge Doktor 1.725 Görüntüleme
sponsorlu reklam

Günümüzde kullanılan favori mesajlaşma, görüntülü veya sesli arama için kullandığımız Whatsapp’a yeni gelecek özellikler bir hayli güzele benziyor.

Whatsapp hayatımıza nasıl girdin bilinmez ama acayip bir şekilde (baya çok çok hemde) işimize yarıyorsun dostum. Günden güne kendini ve eklentilerini geliştirerek son beta sürümüyle değerli kullanıcılarına dosya paylaşımından başlayarak bir çok yeniliğini beraberinde getirmeye hazırlanıyor. Son olarak beta güncellemesinde dilediğiniz dosya türünü paylaşabilme özelliğini taşıyor.

Uygulamada arama ekranında ve birden fazla resim gönderme üzerinde güzel görünüm katarak değişikliğe gidilmek istenmiş. Önceden sınırlandırdığı “.pdf, .docx, .xlsx” gibi bilindik uzantılı dosyaları gönderebiliyorduk. Son beta güncellemesinde her türden dosya gönderebilmeyi test ediyor.

Fotoğraf, müzik ve video saklama alanınızın klasör fark etmeksizin içinde bulunan APK‘da dahil dilediğiniz dosyaları kolayca gönderebileceksiniz. Tabii ki büyük boyutlarda veri göndermenize izin vermeyeceğini biliyorsunuz. Android kullanıcılarına 100 MB olarak belirlenen gönderme sınırı, iOS kullanıcıları için sınır 120 MB‘tır.

Niye Android 100MB’da iOS 120 MB? Tahmini olan var mı?

Uygulamasında gözlerden kaçmayan güzel bir yenilik güncelleme gelen değişikliklerden biri de arama ekranında yapılmış. Arama penceresi geldiğinde cevaplamak için yana doğru kaydırmamız gerekirken, son güncelleme de hızlı ve kolay cevaplamak amaçlanmış olmalı ki yukarı kaydırma olarak ayarlanmış durumda..

Sohbet esnasında metne dokunuş yaparak koyu, altı çizili veya italik yaparak ayrıntı sağlayabilirsiniz. Değişiklikler dediğimiz gibi şuan beta sürümünde fakat birkaç gün süre sonra tüm kullanıcılarla buluşacak.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bilge Doktor {Bilge Doktor}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir