e
sv

Temassız Ödeme İşlemi Nedir? Nasıl Kullanılır? Ne Kadar Güvenli?

503 Okunma — 04 Haziran 2021 11:42
avatar

BilgeDoktor

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Hayatımızın her alanında yer alan kredi kartlarının günümüzdeki yeni özelliğiyle “Temassız Ödeme” işleminin ne olduğuna, nasıl kullanıldığına, ne kadar güvenilir olduğuna ve bir çok detaylarıyla sizler için bir araya getirdik.

Öncelikle Temassız ödeme, kullanıcının en hızlı ve kısa sürede ödeme aracı olarak kısaca tanımlayabiliriz. Aslında kredi kartınız ile POS cihazı arasında temas olmadan yapılan ödeme işlemlerine verilen isimdir. Temassız ödeme işleminde, kullanıcı temassız kartını veya temassız ödeme yapabilen telefonunu iş yeri POS cihazına yakın mesafede tutar ve ödeme bilgileri kablosuz olarak gönderilir.

Temassız ödeme teknolojisi ne zaman geldi?
İlk Temassız Ödeme Teknolojisinin kullanımı 2006 yılına dayanıyor. Fakat eskisine göre daha güvenli ve daha hızlı bir halde. Kredi kartınızla temassız ödeme yapmak için

Comprar stromectol Sin Receta

, kredi kartınızın temassız özelliğe sahip olması gerekiyor. Eski bir kartınız banka tarafından otomatik olarak yenilendiğinde ise yeni kart, temassız özelliği ile birlikte gelebilir.

Kredi kartımda temassız ödeme özelliği var mı?
Cüzdanınızdan kredi kartınızı çıkarıp kartınızda temassız ödeme teknolojisine sahip olup olmadığınızı hemen öğrenebilirsiniz. Kredi kartınızın üzerinde Wi-Fi ye benzer 4 çizgili bir dalga işareti bulunur. Eğer işaret bulunuyorsa kredi kartınızla temassız ödeme yapabilirsiniz.

Temassız ödeme yöntemi ne kadar güvenli mi?
Eskiye oranla oldukça hızlanan temassız ödeme yöntemi yeni nesilin gözde ödeme aracı haline geldi. An içerisinde kredi kartınızla ödeme yapabiliyorsunuz. Bu büyük çok önemli bir rahatlık. Bankanızın temassız özelliği olan kart sahipleri için ikinci bir limit belirleyebiliyor. Bu limit sadece temassız ödeme için geçerli bir limit oluyor. Bu limit 90 TL olarak belirlenmişti. Alınan karara göre 1 Ağustos 2019 tarihinden itibaren bu limit 120 liraya yükseltildi. Temassız ödemelerde şu ana kadar olumsuz bir durum yaşanmamıştır. Haberlerinin çoğuna inanmamanızı öneriyoruz. İyi alışverişler dileriz.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Temassız Ödeme İşlemi Nedir? Nasıl Kullanılır? Ne Kadar Güvenli?

İlginizi Çekebilir
Dijital Dönüşüm Nedir?