Toshiba’dan Şarj Ederken Yedekleyebilen Cihaz

Teknoloji Bilge Doktor 757 Görüntüleme
sponsorlu reklam

Toshiba’dan depolama ve yedekleme işlemlerini farklı bir boyuta taşıyacak cihaz henüz çalışmaları tamamlanmamış olsada adından bir hayli bahsettirdi.

Günümüzde teknolojik cihazlar denildiğinde elimizi cebimize attığımızda tabiki de cep telefonlarımız geliyor. Büyük sorunlarımızdan biri Şarj ve telefonun başına bir şey gelirse ne yapacağımızın korkusu olduğu açık ve net ortada..

İsmini almamış olan bu ürün, telefonunuzu şarj etmek için bağladığımızda verilerimizi düzenli bir şekilde USB desteğiyle yedekliyor. 500GB depolama alanı bulunduğu, internet bağlantısına ihtiyaç duyulmayacağı ve hiçbir bulut depolama dahil edilmeyecek. Bu ayrıntı internetteki depolama alanlarının güvenilirliğini yitirdiği konusunda olduğunu düşünüyorum.

Okuma ve yazma hızı sırasıyla 550MB/s ve 480MB/s’ye kadar çıkıyor ve rastgele okuma hızı da 87000 IOPS’a çıkabilmekte.

IOPS: Input / Output per Second, yâni Sâniye başına Girdi / Çıktı işlemi demektir. Depolama birimimizin sâniye başına yapabileceği işlem kapasitesini ifâde eder.

Toshiba’nın kulaklarımıza kadar ulaşan söylentilerine göre, bu tür bir orta seviye ürünü öne çıkartan özelliğin rastgele yazma performansı olduğu 82000 IOPS. Geçtiğimiz yıl sunulan modellerin neredeyse tamamı, bu hızın üçte birine veya yarısına ancak ulaşabiliyordu.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bilge Doktor {Bilge Doktor}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir