Ülkemizde Her 10 Evden 8’inde İnternet Var

Bilgi Bilge Doktor 1.109 Görüntüleme
sponsorlu reklam

Biliyorsunuz, ülkemiz internet ile diğer ülkelere nazaran geç bir vakitte tanıştı.

Yaş grubuna aralığı vermek gerekirse 16-74 yaş grubu bireylerinin bilgisayar kullanım oranı 56,6’dır. internet kullananların oranı ise yüzde 66,8’dir. Medya takibi denilince akla ilk gelen kuruluşlardan Ajans Press, Türkiye İstatistik Kurumu’nun (TÜİK) hane halkı bilişim teknolojileri araştırmasından elde ettiği bilgiler ışığında medya araştırması gerçekleştirdi. Yazılı basın araştırmasında Ajans Prens’in bulgularına göre, bu sene içerisinde internet konulu 110 bin 382 haberi medyaya girildiği listelendi.

10 haneden 8’inde internet sağlanıyor.

İnternetin kullanıcıları tarafından kullanım amaçlarına gelirsek büyük bir oran 82,4’lük kısmın 2016 yılının ilk üç ayında, en çok sosyal medya platformunu ziyaret ettiği ve profil oluşturmak sebebiyle internete girdikleri öğrenildi. Diğer paylara gelirsek yüzde 74,5 paylaşım sitelerinden video izleme, yüzde 69,5 Çevrimiçi (online) haber siteleri yani gazete ve dergi okuma, yüzde 69,5 sağlık ile ilgili kelimeler arama, yüzde 65,5 ile mal ve hizmetler hakkında bilgi araştırma/sorgulama, yüzde 63,7 ile ise internet site adreslerinden müzik dinlemek için kullanıldığı belirlendi.

10 haneden 8’inde internet erişim imkânı bulunuyor. Nisan 2016-Mart 2017 tarihleri arasında internet üzerinden en çok giyim, spor malzemeleri ve ev eşyaları sipariş edildi.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bilge Doktor {Bilge Doktor}

“Ülkemizde Her 10 Evden 8’inde İnternet Var” üzerine 2 yorum

  1. Ah-minel-Aşk dedi ki:

    Siteniz hayırlı olsun baya emek vermişsiniz her konuda başarılar dilerim…

    1. Bilge Doktor dedi ki:

      Değerli yorumunuz için teşekkürler. Size de başarılar 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir