Ünlü Arama Motoru Sonuçlarının Rengini Değiştiriyor

Teknoloji Bilge Doktor 884 Görüntüleme
sponsorlu reklam

Dünya Devi Arama Motoru ünvanına sahip Google, arama sonuçlarının rengini değiştirdiği iddialarını doğruluyor..

Ünlü Arama Motoru Google, link’lendirmelerinde favori rengi mavi rengini çok yakında şirketin renginin siyah olacağı konusunda kullanıcılarını ayaklandırdı. Çocukluğumuzun arama motorunun neden siyah renge geçeceği hakkında biz kullanıcılarının hiçbir fikri yok 😀 Aslında mavi link’lendirme gözlerimizin aşina olduğu bir renk benim kanaatimce..

Öncelerden Google’ın logosunda ki küçük ama fark edilen değişikliği büyük kitle beğenmişti. ( Biraz daha tatlı bir görünüm sağlanmış logoya, gayet başarılı Google Amçaa ! 🙂 )

Ünlü Arama Motoru Sonuçlarının Rengini Değiştiriyor - 1

Google Amca’nın beta sürümü olarak birkaç kullanıcılarına deneme amaçlı fırsatını verdiği ve renk için kanı ısınmamış çoğu kullanıcısı olduğunu belirtelim.. Sosyal Medya üzerinden de mavi renkli linklerin değiştirilmemesi için #BringBacktheBlueMavi Geri Gelsin” hashtag’i açarak Twitter üzerinden tweet’ler yağmakta..

Son olarak Google, bu konuyla ilgili kendilerinin düzen tertip içerisinde bazı deneylerle ilgilendiklerini, bağlantı renklerinin değiştirme fikirlerinin de bu anlamda ortaya atıldığını belirten bir açıklamada bulunmuş.. Fikirlerinizi almak isterim ama bence eskiler bir başkadır, mavi kalsın 😉

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bilge Doktor {Bilge Doktor}

“Ünlü Arama Motoru Sonuçlarının Rengini Değiştiriyor” üzerine 2 yorum

  1. İbrahim Yücel dedi ki:

    Yine bir güzel yazı… bence de değişmesin ya haksız mıyım?

    1. BilgeAdmin dedi ki:

      Bence de.. Değişmemesi taraftarıyım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir