Video Çekmenize Yarayacak 4 Program Önerisi

Bilgi Parten 882 Görüntüleme
sponsorlu reklam

Merhaba arkadaşlar,son zamanlarımızda çok popüler olan video çekme masaüstü kaydetme olayını bu haberde anlatacağım.

Kendimde bir zamanlar bu işe atılıp çok uğraştım ama gerek okul gerek başka işler olsun bırakmak zorunda kaldım.Şimdi çoğu arkadaşımız bunu öğrenip yapmak istiyor.Bizde size bunu yapmanız için gerekenleri sunacağız.

İlk Olarak Kullanabileceğiniz programları ve farklarını anlatacağım.

1) Fraps 

Fraps Hd kalitede çeken,ve en popüler video çekme programıdır.Kötü yanı ise Hd olduğu için 25 dk’lık videolar 25GB’tı bulabiliyor.Bu yüzden renderlayıp öyle atmanız gerekiyor.(Render’ı aşağıda anlattım)

2)Bandicam

Bandicam orjinal alırsanız güzel bir program.Ancak demo kullanırsanız videoda yukarıda ”Bandicam.com” yazar.Ya korsan (tavsiye etmem) ya da orjinal alacaksınız.

3)HyperCam

HyperCam’de Bandicam’e benziyor eğer orjinal almazsanız.Yukarıda ”Hypercam.com” yazar.Ve orjinal değilse 10Dk’lık bir çekim yapar.

4)Camtasia Studio

Camtasia’da Hd ve sağlam bir video çekme programıdır.Aynı zamanda renderlayıp video montajlayabileceğiniz bir programdır.Çok yönlü olması iyi yanıdır.

Peki biz Bunları Yaptık Ama Boyutları Çok Nasıl Azaltacağız ? Tabikide Render ile azaltacağız.

Render’ı  yapabileceğiniz ve aynı zamanda montajlayabileceğiniz bir kaç program tavsiye edeyim. Camtasia Studio,After Effect,Cinema4D gibi programlarla düzenleme yapabilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Parten 54 {Parten}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir