Web Tasarımcı Olmanın İncelikleri

Genel / Blog Bilge Doktor 697 Görüntüleme
sponsorlu reklam

Uzaktan bakıldığında yaptığımız işin kolay olduğunu düşünenlerin çoğunlukta olduğu açıkça ortada..

Günümüz web sayfalarının bazı platformlar sayesinde “sürükle/bırak” tekniğini gören dış toplumlar, yaptığımız işin aslında olduğundan daha kolay ve tabiri doğru mudur bilinmez ama “şipşak” ortaya koyduğumuzun düşüncesindeler. Her sayfada ayrı bir emek olduğunu bilmeyen kitleye yorum yapamıyorum maalesef ki bitmek bilmiyor. Neyse konumuza geçelim bir web tasarımcı olmanın püf noktaları “Abi ben Web Tasarımcı olmak istiyorum, ne yapmalıyım? Nasıl başlamalıyım?” neler maddeler halinde yol göstermeye çalışacağım. Deneyimlerimden sağladığım bence en önemlisi olan soruyu sormak istiyorum.

Bu işin bel noktası merak ve hayal gücü‘dür. Bu ikisi sizde mevcut mu?

Eğer mevcut olduğunu düşünüyorsanız Web Tasarım’a hem başlangıcı atmış olursunuz hem de bu alanda “1-0” öndesiniz demektir. “Hayaliniz olmadan yaşayamaz, hayatta tek kelime edemez adım atamazsınız.”

İlk Madde: Hayat ve Hayal Gücü
İnsanoğlu amacı olmadan kendini boşlukta hisseder. Hayatınızı rutin yaşamak yerine merakınızı kullanarak hayal gücünüzü genişletin. Bu sizlere herhangi bir konuda farklı bakış açıları kazandıracaktır. Web tasarımcı için de bu gerekli ve bence önemli bir maddedir. Daha ilk maddeden kaçıp gitmek yok değerli okurum diğer maddemize geçiyoruz.

İkinci Madde: Merak
Dünyada insanlar üzerinde en yoğun duygu meraktır. Bu merakı farklı alanlarda kullananlara girmeden ( Bayanları kast etmedim canım aa.. 😀 ) konumuzun özüne değinelim. İlginiz olan web tasarımda gelişmek için meraklı olmalı her gün hatta her anınızda kendinize merak duygunuzu kullanarak bir şeyler katabilirsiniz. Tasarımda kullandığınız renkten tutun üzerinde uyguladığınız işlemlere kadar sizi yansıtmalıdır. Merakınız özenme yönünde değil de özgünlüğünüzü konuşturmanıza yardımcı yol olacaktır.

Son Madde: İşlem Zamanı
Yazdıklarıma sahipseniz iş bitmiş değil. “Yolun başına hoş geldiniz” sloganımı atabilirim. Sıra geldi en güzel kısma aslında o sıkıldığınız anları unutmanızı sağlayacağını düşünüyorum. Edindiğiniz birikimleri harcama zamanı ayağınıza kadar geldi. Fırsatı iyi değerlendirin ve bir an önce yola koyulun. Grafikerlik yönde iyiyseniz Logo gibi tasarımlar yapabilir, kod bilginiz varsa site tasarlayabilirsiniz. Eğer bir web sayfasına sahip değilseniz şimdiden bir alan adına sahip almanızı öneriyorum.

Başlığı beğendiyseniz beğenmeyi, eğer hala kanalıma abone değilseniz kanalıma abone olmayı ve bildirimleri açmayı unutmayın! Kanalıma buradan gidebilir bana destek olabilirsiniz. Seviliyorsunuz BilgeDoktor Ailesi <3

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bilge Doktor {Bilge Doktor}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir