Web Tasarımı İle İlgili Merak Edilen Sorular

Genel / Blog Bilge Doktor 975 Görüntüleme
sponsorlu reklam

Gün geçtikçe Web gelişmeye devam etmektedir. Web Tasarım işi için merak ve hayal gücünüz olmazsa olmazdır. Gelelim merak edilen sorulara..

Web işleri ilk başlarda karışık gelebilir. Yani çabucak öğrenme çabamız hepimizde mevcut hemen öğreneyim atılayım bu sektöre diyenleriniz eminim büyük bir çoğunluktadır.

Kafanızda bu konuyla ilgili sorularla dolu, bu soruların birazını kafanızdan silmeyi bu yazımda planladım.

HTML/CSS çok karışık geliyor diyenleriniz için aslında karışık olan bir şey yok. HTML‘i sitenizin bir hayali iskeleti, CSS‘i de o hayali iskeleti istediğiniz gibi şekillendirmek veya üzerinde oynama yapmaya yarayan bir sistem olarak düşünebilirsiniz.

Hiç bir şey bilmediğinizi iddia ediyorsunuz ne yapmalıyım, nereden başlamalıyım, neresi çok çabuk öğrenmemi sağlar gibi gibi değişik ama ortak sonuca bağlı sorularınız var. Bu konuya şöyle açıklama getirebiliriz. Öncelikle bu konuda bir cümlem var.

Merak ve Hayal Gücü olmadan yapamazsanız, yapsanız da tad vermez haz alamadığınızı fark edeceksiniz.

Temel olarak çok basit bir site yapımında başlayabilirsiniz. Bunu “Not Defteri”nde veya “Dreamweaver” gibi basit arayüzlü programlar ile gerçekleştirebilirsiniz. İlk siteniz internet ortamında ki sitelere göre düşük seviyede gelse de zamanla o sitelerden görünüm kaparak bunları kodlara dökebilir, sitenizin görünümünü, rengini veya belki farklı dizayn konseptleyerek göz kamaştırabilir hale getirebilirsiniz.

Değişik planlarınız var ise sitenizi yavaşlatmadan (aşırı eklentiye kaçmamanız önerim) üzerinde uygulayabilirsiniz. Uzun bir ara oldu biliyorum fakat yoğun dönem sınav anlayışla karşılayacağınızı umarak, yazımın sonuna gelmek istiyorum.

Facebook sayfamız 150 beğeniye ulaştı, desteklemek istiyorsanız buradan ulaşabilirsiniz. Eğer kod dersine yönelik yazılar yazmamı istiyorsanız iletişimden bana yazabilir veya alttaki ifadelerden Beğendim ifadesine gömçürebilirsiniz 😀 Sağlıcakla ve esen kalın..

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bilge Doktor {Bilge Doktor}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir