e
sv

Windows 11 ile Internet Explorer’a Veda Ediliyor

481 Okunma — 02 Temmuz 2021 09:51
avatar

BilgeDoktor

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Önümüzdeki haftadan itibaren geliştiriciler için bir önsürümü kullanıma açılacak olan Windows 11 ile dünyayı internete bağlayan emektar Internet Explorer için de emeklilik süreci başlamış olacak.

Yeni nesil Windows olarak karşımıza çıkan ve tasarımıyla beğeni toplayan Windows 11 için yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. Yeni işletim sistemi ile Internet Explorer için emeklilik dönemi başlıyor. En büyük rakiplerinden olan Google’ın Chrome ve Apple’ın da Safari tarayıcılarının her geçen gün daha fazla kullanılmasıyla gittikçe daha az kullanılmaya başlamıştı.

Microsoft

, ilk olarak 1995 yılında piyasaya sürdüğü internet tarayıcısı Internet Explorer’ı büyük ölçüde kullanımdan kaldırmayı planladığını geçtiğimiz Mayıs ayında açıklamıştı. Şirketten yapılan açıklamaya göre, Windows 11, Internet Explorer yerleşik olarak gelmeyen son 20 yıldaki ilk Windows olacak.


Kullanıcılar tarafından Chrome’dan daha az sistem kaynağı tüketmsi sayesinde beğenilen Microsoft Edge’in bu yönüyle rakiplerine kafa tutması bekleniyor. Firma, Windows 11 ile artık Google Chrome ie aynı temeli paylaşan Microsoft Edge üzerine odaklanması bekleniyor.

Sıradaki içerik:

Windows 11 ile Internet Explorer’a Veda Ediliyor

İlginizi Çekebilir
Dijital Dönüşüm Nedir?