WordPress Kullanıcılarının Kullanması Gerekli Eklentiler

İnceleme Bilge Doktor 775 Görüntüleme
sponsorlu reklam

Kullanım kolaylığı, pratikliği ve dilediğimizi yapabilmemize imkan vermesi, WordPress’in gün geçtikçe popülerliğini artırıyor..

WordPress’in biz kullanıcılarına sağlamış olduğu Eklentiler (plugin) sayfasında binlerce eklenti yer aldığını ve üzücü de olsa işe yarar eklentilerin az olduğunu buradan WordPress yetkililerine söylemeden geçemeyeceğim.
( Sesimizi duyarlar mı orası meçhul tabi ama olsun biz yinede belirtelim )

WordPress’in size sağladığı kolaylık ve basit kullanım olanağına laf söz edemeyiz 🙂 Dilerseniz yavaş yavaş içlerinden seçtiğim bir kaç eklentiye geçebiliriz.

1) Contact Form 7: CAPTCHA (Ben robot değilim özelliği) desteğine sahip ve Ajax tabanlı bir iletişim formu eklentisi olan Contact Form 7, tek bir site üzerinden birden fazla iletişim formu oluşturabilirsiniz.

2) Akismet: Gelen yorumların spam olup olmadığını kontrol etmeye yarayan bir spam engelleme eklentisi olan Akismet, yönetici ekranınızdan rahatlıkla bu yorumları kontrol etmenize yarıyor.

3) Add This: Kullanıcılarınızın sitenizde istediği içeriğin yazılarını kolaylıkla 330’a yakın popüler sosyal ağ servisinde paylaşma seçeneğini sunan eklenti..

WordPress Kullanıcılarının Kullanması Gerekli Eklentiler2

4) All in One SEO Pack: WordPress tabanlı sitenizin arama motoru optimizasyonu (SEO) için gelişmiş seçeneklerinin sunulduğu eklentidir.

5) Google XML Sitemaps: Sitenizin arama motorlarında daha iyi indekslemesini sağlayan, özel bir (otomatik) XML site haritası eklentisidir.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bilge Doktor {Bilge Doktor}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir