e
sv

Yayıncıları Sevindiren Haber: OBS Studio, Steam’e Geldi!

212 Okunma — 23 Mart 2022 17:34
avatar

Sefa YILMAZ

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Ünlü yayın  platformlarından canlı yayın yapanların OBS Studio artık Steam platformundaki yerini aldı. Yayıncıların vazgeçilmezi olan OBS Studio uzun zamandır kullanıcılar tarafından Steam’e  eklenmesini beklerken sevindiren haber sonunda geldi.

14 Mart 2014 yılında çıkan OBS Studio şu zamana kadar yüzbinlerce kullanıcıya ulaşmış ve her gelen güncelleme ile optimizasyon konusunda kendini kanıtladı. Zamanında yayın açmak ve kayıt almak için ilk seçenek olarak görülse de  günümüzde yerini alabilecek yazılımların artmasıyla işler ciddiye binmiş gibi gözüküyor.

OBS Studio sadece resmi web sitesi veya GitHub sayfası üzerinden indirilebiliyorken artık Steam üzerinden erişile bilir hale geldi.  Windows ve macOS kullanıcıları OBS Studio ya erişe bilirken

puttygen.biz

, Linux kullanıcıları şuanlık erişemiyor olsa da. Linux için ilerleyen günlerde umarım bir güncelleme getirilir. Steam den indirilen OBS Studio bulut desteği  bulunmamaktadır. OBS Studio Steam platformu incelemeler kısmında çok olumlu olarak karşılandı.

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Yayıncıları Sevindiren Haber: OBS Studio, Steam’e Geldi!

İlginizi Çekebilir
Dijital Dönüşüm Nedir?