YouTuber Olma Yolunda Hangi Ekipmanları Kullanmalıyım?

Oyun Bilge Doktor 933 Görüntüleme
sponsorlu reklam

Son zamanlarda dilden düşmeyen YouTuber’lık diğer bir deyişle “Video İçerik Üreticisi/Üreticiliği” artık bir meslek haline geldi.

Eline kamerayı alan YouTuber oluyor arkadaşım! dediğinizi biliyoruz. Fakat bu iş çığırından çıkmış durumda. Peki bu YouTuber terimi nereden geliyor? Dünya’nın Popüler Video Paylaşım Sitesi olan YouTube’a video içerikleri üreten, videolardan aldığı izlenme oranlarının hesaplanması sonucu (reklam geliri de dahil) bu işi meslek olarak yapan kişilere verilen isimdir.

Merak edilen bir soruyu daha cevaplayarak ekipman detaylarına geçebiliriz. Neden YouTube kullanıcılarına video izlenme ve reklam gelirleri başına para vermektedir? Google’ın YouTube’u satın almasıyla birlikte Adsense sisteminden aldığı gelirleri kullanıcıları ile paylaşmak istediğinden dolayı bu olay YouTube platformunda ki Video İçerik Üreticilerinde patlak verdi. Kurallar çerçevesinde dilediğiniz videoyu çektiğinizde gelirinizin 200 TL’yi geçmesi halinde paranızı çekebiliyorsunuz. Güzel bir sistemin özetle detayları bunlardı.

Öncelikle en önemli olan şey güzel bir kamera ve bilgisayara ihtiyacınız var. Net (HD) video çekimi ve ardından temiz bir edit(düzenleme/kırpma/ekleme) gibi şeyleri üzerinde değişiklik yapabilmek için programları bilmeniz gerekiyor. Ekipmanları kullanacak temel bir yapı taşınız olmalı anlayacağınız 😉 Peki kulaklık, mikrofon, fare, klavye vb. ne kullanmalıyım?

Sosyal medya adreslerimden (üzerine tıklayabilirsiniz) Facebook sayfamı beğenebilir, Twitter adresimi takip edebilir ve YouTube kanalıma abone olarak bana çok büyük destek olabilirseniz çok sevinirim. 😀

Temelleri geçecek olursak sırayla ekipmanlara geçmeden önce maliyetlerinin kalitesi sebebiyle pahalı gelebilir. Net olarak zaten adını yazacağım için bağlantı adreslerini vermeyeceğim arkadaşlar 🙂

Kulaklık: Kingston HyperX Cloud II Oyuncu Kırmızı Kulaküstü Kulaklık KHX-HSCP-RD
Mikrofon: Rode NT-USB Mikrofon
Fare (Mouse): Bloody A90 M.Core Optik (4000 DPI)
Klavye (Keyboard): Everest Rampage Rapido KB-R03 Siyah USB 7 Renk Aydınlatmalı Q Multimedia Makrolu Gaming Klavye (Kullanıyorum gayet memnunum)

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bilge Doktor {Bilge Doktor}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir